English 繁体中文 日本語 Česky Suomi Francais עברית Magyar Italiano 한글 Português Svenska

Mobilní telefon
Centrum pro studium japonského jazyka v Aiči - Institut Yamasa
Blog Hledat 


Víza

Každý kdo nemá japonské občanství potřebuje pro vstup do Japonska vízum. Občanům některých zemí mohou být turistická víza vydána při příjezdu (platí i pro občany České republiky), občané ostatních zemí si musí o turistická víza žádat před příletem do Japonska. Pokud si nejste jisti, kontaktujte prosím naši školu nebo japonské velvyslanectví (konzulát) ve vaší zemi.

Turistické vízum

Délka platnosti turistického víza se liší podle země, jejíž občanství má žadatel o toto vízum. Někdy to jsou dva týdny, jindy až půl roku. Většinou ale 90 dní nebo tři měsíce. Pro občany České republiky je to 90 dní (maximálně). Občané některých zemí potřebují i pro turistické vízum osobního ručitele, což může proces vydání víza protáhnout na několik měsíců.(nevztahuje se na občany České republiky) Zjistěte si prosím nejnovější informace, protože údaje zde uvedené se mohou časem měnit. Na turistické vízum můžete studovat jakýkoli náš kurz po dobu platnosti víza, ale nemůžete pracovat (např. na brigádě).

Studentské vízum

Studentské vízum se vydává jenom 2x ročně a to v dubnu a v říjnu. Vízum vydané v dubnu platí jeden rok s možností prodloužení až na 2 roky. Pro získání tohoto víza se musíte přihlásit do 20. prosince předchozího roku. Vízum vydané v říjnu je možné prodloužit na 18 měsíců. Pro získání tohoto víza se musíte přihlásit do 20. června stejného roku. Zájemci musí prokázat, že mají dostatek hotovosti nebo finančního ručitele. Někteří zájemci musí mít osobního ručitele. Dlouhodobé akademické kurzy (Acceleration, AIJP, AJSP) se dají studovat pouze na studentské vízum. Po získání příslušného povolení v Japonsku můžete se studentským vízem denně až 4 hodiny pracovat. (např. brigáda)

Vízum pro pracovní prázdniny (Working Holiday Visa)

Toto vízum si mohou zařídit pouze občané některých zemí (občané České republiky mezi ně nepatří - pro jistotu si ale zjistěte nejnovější informace). Vízum může být vydáno pouze jednou. Platí většinou 6 měsíců a vydává se pouze osobám mladších 30-ti let. Vydává se na japonském velvyslanectví nebo konzulátě a k žádosti nepotřebujete přiložit žádný dokument z Yamasy. V Japonsku můžete na toto vízum pracovat nebo studovat. Na naší škole můžete s tímto vízem studovat jakýkoliv kurz.

Ostatní

Registrační karta cizince (Alien Registration Card)

Pro dobu vašeho pobytu v Japonsku na studentské vízum vám bude vydána tato registrační karta cizince, kterou jste povinni nosit všude s sebou.

Mezinárodní řidičský průkaz

Pokud máte v plánu řidit v Japonsku auto, vyřiďte si před odjezdem mezinárodní řidičský průkaz. Ten je možné používat maximálně 1 rok. Pokud budete žít v Japonsku déle, budete si muset následně udělat doplňovací zkoušku na japonský řidičský průkaz.


Nadace Hattori
Institut Yamasa

1-2-1 Hanehigashi-machi, Okazaki City
Prefektura Aiči, 444-0832, Japonsko
Tel: +81 (0)564 55 8111
Fax: +81 (0)564 55 8113
Email: admissions@yamasa.org

© 1992 - 2015 Institut Yamasa