English 繁体中文 日本語 Česky Suomi Francais עברית Magyar Italiano 한글 Português Svenska

Mobilní telefon
Centrum pro studium japonského jazyka v Aiči - Institut Yamasa
Blog Hledat 


Zdravotní péče a zdravotní pojištění


"Co se stane když onemocním?"

Asi každý student který plánuje pobyt v zahraničí si položí tuto otázku. Stejně důležité je se ptát jakou podporu vám poskytne škola, kde plánujete studovat.

(Převzato s povolením JLEIC Japan Study Guide)


Japonsko je bezpečná země a zdravotní péče je jedna z nejvyšších na světě. Přesto je nutné být připraven na možnost že onemocníte.

Areál Yamasy se nachází hned vedle Nemocnice Minami (jižní). Vchod do nemocnice a budovy Yamasa II jsou vzdáleny méně než 200 metrů od sebe. Po celou dobu pobytu vám bude k dispozici v případě nemoci, či jakýchkoli zdravotních problémů naše asistenční služba .

Pojištění

Yamasa doporučuje všem svým studentům, aby si zajistili zdravotní pojištění na celou dobu pobytu v Japonsku. A to buď cestovní zdravotní pojištění pro krátkodobé pobyty a nebo japonské zdravotní pojištění, které si mohou studenti dlouhodobých kurzů zařídit v Japonsku. V případě cestovního zdravotního pojištění (sjednaného mimo Japonsko) musíte za zdravotní péči v Japonsku zaplatit plnou částku, kterou vám následně proplatí vaše pojišťovna. Yamasa vám pomůže při překladech receptů a dokumentů potřebných pro pojišťovnu.

Pokud přijedete do Japonska na studentské vízum, pak máte možnost se pojistit přímo v Japonsku (Japan National Health Insurance - JNHI). JNHI pokrývá v podstatě všechny lékařské zákroky, včetně zubařských. Studenti mají asi 60% slevu. Pojištění pokrývá asi 70% částky, 30% se musí hradit. To platí i pro japonské občany. Pokud se budete chtít pojistit, naši zaměstnanci vám pomohou. Pokud by náklady na péči přesáhly určitou částku, (obvykle 60 000,- jenů za rok), bude vám částka přesahující tuto hranici vrácena. (Pro jistotu si zjistěte nejnovější informace, údaje se časem mohou měnit.)

Pokud si vybíráte, kterou školu zvolit, porovnejte také další služby které škola poskytuje.


Nadace Hattori
Institut Yamasa

1-2-1 Hanehigashi-machi, Okazaki City
Prefektura Aiči, 444-0832, Japonsko
Tel: +81 (0)564 55 8111
Fax: +81 (0)564 55 8113
Email: admissions@yamasa.org

© 1992 - 2015 Institut Yamasa