Centrum pro studium japonského jazyka v Aiči - Institut Yamasa
Menu

Kde nás najdete

Naše škola se nalézá v prefektuře Aiči ve středním Japonsku ve městě Okazaki, které je vzdáleno asi 30 minut jízdy vlakem od velkého města Nagoja. Mezinárodní letiště v Nagoji je vzdáleno asi 80 minut jízdy autobusem nebo vlakem a další 2 velká mezinárodní letiště jsou dostupná vlakem během několika málo hodin. Okazaki je na japonské poměry spíše menší a klidnější město, kde žije asi 370000 obyvatel. Přestože má moderní průmysl, zachovalo si do dnešních dnů mnoho starých tradic, například tradiční festivaly, trhy a tradiční řemesla.

Okazaki je bezpečné a klidné město, vhodné pro studium. Je také levnější než například Tokio nebo Osaka, ať už se jedná o nájmy či věci denní spotřeby či zábavu.

Mnoho studentů si také dobře neuvědomuje, jak rozdílné jsou různé oblasti Japonska. Díky poloze Okazaki je snadnější a levnější i cestování po Japonsku. Z Okazaki je snadno dostupné jak na východě Tokio a známá Fudžijama, tak i na západě Kyoto, Osaka a Kóbe. Dále na severu to je masiv Japonských Alp, města Matsumoto a olympijské Nagano. Myslíme si že je lepší Tokio nebo Osaku občas navštívit, než tam studovat a muset denně dojíždět městskou dopravou v pověstných dopravních špičkách. Pokud je přesto některá z těchto aglomerací váším cílem, což třeba nejprve studovat v klidu u nás a po ukončení studia se přestěhovat? Páteční výuka na Yamase končí brzy, díky čemu je možné být již v pátek večer například v Osace. A pokud přece jenom toužíte po ruchu velkoměsta, Nagoja se svými 2 milióny obyvatel, kulturou, obchody, kluby atd. je jen 40 km od Okazaki, 28 minut jízdy vlakem.

I v rámci Okazaki má Yamasa výhodnou polohu. Škola se nachází pouhých 7 minut chůze od železniční stanice JR (Japan Railways) Okazaki (hlavní trať Tokaido mezi Tokiem a Osakou) a 15 minut jízdy vlakem na nejbližší stanici rychlovlaku Šinkansen. V okolí školy jsou dále restaurace, banky, historické svatyně, parky a supermarkety. Nemocnine Minami je hned vedle školy a všechny naše studentské ubytovny jsou v chůzí dostupné vdálenosti (do 20-ti minut). Okazaki má i městskou autobusovou dopravu ale nejpohodlnější je používat jízdní kolo.

Počasí

Počasí v prefektuře Aiči, kde Okazaki leží, je teplejší než v Česku. Je podobné počasí u Středozemního moře. Nezapomeňte ale, že v Japonsku je o dost vlhčí klima. V Okazaki na druhou stranu nezažijete tuhé zimy jako třeba na Hokkaidu. V každém případě je také důležité si vybrat období kdy budete studovat, zvláště pokud máte v plánu po Japonsku cestovat.

Protože je Okazaki menší město, je jednodušší se zapojit do místních aktivit. Yamasa udržuje vztahy s několika organizacemi, které pořádají různé exkurze a kulturní události, kterých se můžou zůčastnit cizinci žijící v Okazaki. Naši studenti také mají k dispozici bohatý program víkendových výletu a Poznávacích kurzů.

Map


Česky Suomi Francais עברית Magyar Italiano 한글 Português Svenska


Nadace Hattori
Institut Yamasa

1-2-1 Hanehigashi-machi, Okazaki City
Prefektura Aiči, 444-0832, Japonsko
Tel: +81 (0)564 55 8111
Fax: +81 (0)564 55 8113
Email: admissions@yamasa.org

© 1992 - 2015 Institut Yamasa